I ovog meseca stigao je novi broj časopisa za intelektualnu elitu Le Monde Diplomatique, u svom novom onlajn izdanju. Na sajtu Le Monde Diplomatique, u saradnji sa Nedeljnikom, od sada možete čitati nove brojeve i čitavu arhivu prestižnog lista.
Vrhunske geopolitičke analize i studije društvenog, kulturnog, ekonomskog i političkog sveta iz pera najboljih novinara iz čitave mreže LMD-a dostupne su na srpskom jeziku, uz sistem pretplate koji koriste najprestižniji svetski magazini.
Vreme je da najavimo novi broj Le Monde Diplomatique, pogledajte sa nama koje vas sve teme očekuju u junu.
Aleksej Sakin, Liza Smirnova, Sve više Rusa okreće leđa „elitama“ – Dronovi iznad Kremlja, evakuacija civila iz oblasti Belgoroda, atentat na nacionalističkog pisca Zahara Prilepina: Kijev je u maju učestao operacije na ruskom tlu. Da li te simbolične akcije mogu da naruše poverenje u vlasti? Ako utisak okupljanja oko zastave i ostaje, sve više maha uzima i kritika vrhuške. I to ne samo kod onih koji se protive ratu…
Patrik Remakl, Srpski menadžer kao „svedok-pokajnik” i mračno naličje belgijskog fudbala – Tokom dve i po godine, Patrik Remakl i Tijeri Liter istraživali su zakulisne radnje u belgijskom fudbalu. Desetine ljudi pristalo je da prekrši zakon ćutanja koji obično vlada u ovom svetu. Oba novinara su imala pristup važnim poverljivim dokumentima, uključujući saslušanja Dejana Veljkovića, fudbalskog menadžera i prvog svedoka-pokajnika u belgijskoj pravnoj istoriji.
Ani Erno, „Podignimo glave i u borbu za bolji svet!“ – Nijedan veliki društveni pokret ne zadovoljava se ispostavljanjem zahteva, već na svetlost dana iznosi kolektivnu težnju za promenom celokupnog načina življenja. Pokret prodire u sve koji u njemu sudeluju i transformiše ih. Takvo je bilo iskustvo spisateljice Ani Erno tokom demonstracija iz novembra-decembra 1995. godine.
Pjer Ramber, Neprekidno emitovanje vesti kao zagađivač javnog prostora – U junu 1973, sva tri kanala Francuskog radio-televizijskog servisa (ORTF) nudila su svojim korisnicima informacije u tačno određenim trenucima: tri dnevnika, u 13 i u 20 časova i jedan u 23 časa, koji je uglavnom prethodio isključenju radio-televizijskog signala. O aktuelnostima se govorilo i u emisijama, poput Naružene Francuske, na prvom kanalu, koja se uništavanjem krajolika usled izgradnje groznih građevina, zatim Dosije na ekranu, na drugom, prethodnik formata film-razgovor, ili Magazin 52, koji je nedeljno iznosio novinarske istrage. Sve u svemu, nešto manje od 75 sati nacionalnih vesti, kojima se može dodati u proseku desetak sati regionalnih emisija. Uz obavezni politički nadzor, radio-televizija „prati aktuelnosti“, dok štampa daje svoju perspektivu i analizira.
Serž Alimi, A Donald Tramp i dalje na nogama… – Pomisao da bi Donald Tramp mogao biti ponovo izabran za predsednika, njegovim protivnicima… nepojmljiva je! Spisak njegovih laži, nasilnog ponašanja i prevara bi, prema njihovom mišljenju, trebalo da ga diskvalifikuje. Pa iako ga katran, perje i zatvor i dalje očekuju, nedavna istraživanja ne isključuju njegovu pobedu na republikanskim primarijama, a potom i u direktnom suprotstavljanju odlazećem predsedniku.
PRETPLATITE SE NA LE MONDE DIPLOMATIQUE NA SRPSKOM – MESEČNA PRETPLATA 300 DINARA, ILI GODIŠNJA PRETPLATA 3.000 DINARA.
ZA PRETPLATU KLIKNITE OVDE.
ČITAJ VIŠE, ZNAJ VIŠE.