U užarenom Pekingu, gde temperature ruše rekorde, „fejskiniji“ su ponovo modni hit.
Sa temperaturom žive iznad 35 stepeni Celzijusa i površinskom temperaturom koja se penje i do 80. podeoka u nekim delovima zemlje, stanovnici i turisti su počeli da nose prenosive ventilatore i pokrivaju se kako ne bi pocrneli.
Neki šeširi čak imaju ugrađene ventilatore, piše Gardijan.
No, neki idu i korak dalje tako da je potražnja za fejskinijem ponovo porasla. U pitanju su maske za celo lice sa rupama za oči i nos korisnika, dugim rukavima i šeširima sa širokim obodom, napravljenim od tkanine otporne na UV zračenje.
„U poređenju sa vremenom pre pandemije, pre dve-tri godine, ova godina je mnogo, mnogo bolja i obim prodaje je definitivno mnogo veći“, rekla je prodavačica u radnji koja prodaje šešire.
Mnoge žene u istočnoj Aziji favorizuju svetlu kožu, a proizvodi za zaštitu od sunca su takođe popularni u susednim zemljama kao što je Južna Кoreja.
„Glavna briga koju imam su potencijalne kožne bolesti ili pojavljivanje pega na suncu“, rekla je 17-godišnja studentkinja Li Sjujan, koja je sa svojom majkom nosila maske koje su joj prekrivale veći deo lica kada su posetile turističko područje u Pekingu.
Кineska državna televizija u sredu je prikazala turiste koji prave selfije pored termometra visokog 12 metara koji je pokazivao površinsku temperaturu u realnom vremenu od 80 stepeni Celzijusa na Plamenim planinama u Sinđijangu.