Galerija savremene umetnosti Monolog ima novu adresu, a prostor u Kralja Petra 26 otvorila je izložba Marka Lađušića pod nazivom „Svemirski brodovi“. Izložba će biti dostupna posetiocima do 20. decembra.

Za one koji žele da se upuste na kosmičko putovanje, Galerija Monolog predstavila je svoj novi prostor na adresi Kralja Petra 26. Prva destinacija je izložba „Svemirski brodovi“, svečano otvorena 23. novembra. Izložba sadrži najnovija dela umetnika Marka Lađušića.

Foto: Supermarket Lab/Stefan StojanovićSupermarket Lab/Stefan Stojanović

 

„Umetnost je jedino utočište koje nam je preostalo u svetu punom brzih utisaka i jos bržih dešavanja. U četvrtak smo na otvaranju Markovih „Svemirskih brodova“, sa ogromnim slovima projektovali poruku „Umetnost će vas spasiti“. Mozda je laž, ali je lepa“, rekao je kustos Denis Leo Hegić.

Foto: Supermarket Lab/Stefan StojanovićSupermarket Lab/Stefan Stojanović

 

U postavci „Svemirski brodovi“ u galeriji Monolog, Lađušićeva dela su oslikana najdubljom crnom bojom ikada proizvedenom na planeti, prikazujući jedinstvenu tehniku akrila koja apsorbuje svaki trag svetla – baš kao u svemiru oko nas. Njegova najnovija serija, sa potpuno ne-reflektirajućim površinama, označava pionirski presek umetnosti i tehnologije.

Foto: Supermarket Lab/Stefan StojanovićSupermarket Lab/Stefan Stojanović

 

 

„Svemirski brodovi“ su omaž njegovim dečačkim snovima i maštanjima, koja je, podstaknut kustosom Denisom Leom Hegićem, odlučio da prenese na platno.

U novoj kući savremene umetnosti na adresi Kralja Petra 26, vrata su otvorena od utorka do petka od 10 do 20h, subotom od 12 do 20h. Izložba je dostupna posetiocima do 20. decembra, a ulaz je besplatan.

O umetniku

Marko Lađušić je slikar, vajar i umetnik multimedijalnih performansa. Radi kao redovni profesor na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu, gde živi, a takođe predaje i na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu.

Foto: Supermarket Lab/Stefan StojanovićSupermarket Lab/Stefan Stojanović

 

Marko crpi inspiraciju iz svakodnevnog života i detinjstva, težeći da predstavi željenu imaginarnu stvarnost. Sa prepoznatljivim umetničkim stilom, konstruiše karakteristične sisteme koji su lišeni realistične gravitacije, prepoznatljivog motiva i tačnih proporcija. Njegove trodimenzionalne slike, ili „strukture“, konstantno se igraju sa percepcijom i razumevanjem, pozivajući posmatrača da učestvuje u izgradnji i otkrivanju mnogobrojnih slojeva boje i značenja.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.