(Beta) – Crvena zvezda igraće ove sezone u Ligi šampiona pošto je večeras u revanš utakmici kvalifikacija u Beogradu pobedila norveški Bode Glimt rezultatom 2:0 (1:0).

Zvezda je u revanšu na stadionu „Rajko Mitić“ nadoknadila gol zaostatka iz prve utakmice koju je Bode dobio rezultatom 2:1.

Strelci za beogradski klub bili su Brazilac Duarte iz penala u 24. minutu i Uroš Spajić u 60. minutu.

Crvena zvezda je tokom prvog poluvremena kontrolisala igru a na odmor je mogla da ode s prednošću od dva gola pošto je Piter Olajinka u 31. minutu pogodio prečku posle udarca glavom.

Posle gola Spajića, Crvena zvezda se orijentisala na kontranapade a veći posed lopte u drugom poluvremenu Bode nije uspeo da pretvori u ozbiljnije šanse za gol.

Utakmici na stadionu „Rajko Mitić“ prisustvovalo je oko 45.000 gledalaca.