Fudbaleri Hrvatske i Albanije odigrali su danas u Hamburgu nerešeno 2:2, u meču drugog kola Grupe B Evropskog prvenstva.

Strelci za Hrvatsku bili su Andrej Kramarić u 74. i Klaus Đasula autogol u 76. minutu.

Golove za Albaniju postigli su Ćazim Leci u 11. i Đasula u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Povela je Albanija u 11. minutu. Jašir Aslani je centrirao sa desne strane, na pravom mestu se našao Laci i udarcem glavom sa šest metara doneo prednost Albaniji.

Albanija je u 32. minutu imala veliku priliku da duplira prednost, Aslani je izašao sam ispred Livakovića, šutirao u levi ugao, ali je golman Hrvatske dobro reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Do kraja poluvremena Hrvatska je pokušavala da stigne do izjednačenja, imala inicijativu, ali nije uspela da stvori ozbiljniju šansu, i Albanija je na poluvreme otišla s golom prednosti.

Hrvatska je izjednačila u 76. minutu. Ante Budimr je prograo Kramarića, a ovaj preciznim udarcem sa oko 11 metara zatresao mrežu.

Samo dva minuta kasnije Hrvatska je stigla do rezultatskog preokreta. Sučić je šutirao a nakon odbitka lopta se odbila od Đasule i završila u golu Albanije.

Konačan rezultat postavlejn je u petom mnutu nadoknade vremena. Đasula je nakon asistencije Asanija pogodio donji levi ugao gola i svojim prvim golom u nacionalnom dresu na najbolji način se iskupio za autogol.

U prvom kolu, Hrvatska je poražena od Španije (0:3), a Albanija je izgubila od Italije (1:2).

U poslednjem, trećem kolu, Hrvatska će igrati protiv Italije, a Albanija protiv Španije. Ti mečevi su na programu su 24. juna od 21 sat.