Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je ekipu Francuske u prvoj zvaničnoj utakmici u sklopu priprema za Olimpijske igre rezultatom 79:67.

Posle nešto boljeg početka Francuza, pre svega zahvaljujući raspoloženom Vembanjami, usledila je odlična druga deonica „Orlova“. Serija od 16 poena donela je ekipi Svetislava Pešića prednost od 12 poena, koja se nadomestila na 45:32 na poluvremenu.

Dobra odbrana, borba za skok i vrlo visoki procenti šuta za dva bili su aduti u tirjumfu Srbije. Francuska je tek u poslednjih dva minuta uspela da se spusti na minus četiri. Usledile su trojke Micića, Petruševa i Bogdanovića za overu pobede.

Na kraju utakmice najefikasniji u redovima Srbije bio je Nikola Jokić, koji je duel završio sa 20 poena (8/13 iz igre, 3/8 penali) i 12 skokova za nešto manje od 30 minuta na parketu. Kapiten Bogdan Bogdanović je bio najbolji igrač tima u drugom poluvremenu, a na kraju je imao 15 poena (5/9 iz igre). Aleksa Avramović dodao 9 poena, Marinković 8, a po 7 su zabeležili Marko Gudurić i Ognjen Dobrić.

U francuskoj ekipi Viktor Vembanjama je imao 14 poena (3/8 iz igre) i 10 skokova, dok je Geršon Jabusele imao 12 poena (4/9 iz igre). Frenk Nilikina, bek Partizana, imao je 9 poena, a Matijas Lesor i Evan Furnije dodali su po 8.

Srbija nije mogla da računa na dvojicu povređenih igrača, koji nisu ni otputovali na jug Francuske. U Beogradu su ostali Dejan Davidovac i Nikola Jović, dvojica “srebrnih” sa Mundobasketa u Manili prethodnog leta.

Posle duela u Lionu, košarkaši Srbije putuju za Abu Dabi, gde će 16. jula odigrati meč sa Australijom, a dan kasnije protiv SAD.

Srpska publika imaće priliku da pozdravi reprezentaciju 21. jula kada će “Orlovi” ugostiti Japan, a u planu je još jedna utakmica do polaska za Francusku 24. jula.