Fudbalska reprezentacija Austrije plasirala se danas kao prvoplasirana u osminu finala Evropskog prvenstva, pošto je danas u Berlinu pobedila Holandiju 3:2, u utakmici poslednjeg trećeg kola Grupe D.

Austrija je povela u šestom minutu autogolom Donjela Malena, koji je skrenuo loptu u mrežu posle centaršuta sa leve strane Aleksandra Prasa.

Holandija je mogla da izjednači u 14. minutu, ali je Tidžani Rejnders loše šutirao posle akcije u kojoj su učestvovali Memfis Depaj i Kodi Gakpo.

U 23. minutu holandski tim imao je novu šansu kada je posle dodavanja Džoija Vermana, Malen šutirao pored stative.

Austrija je zapretila u 30. minutu kada je sa ivice šesnaesterca šutirao Florijan Grilič, ali pravo u golmana Barta Verbugena.

Austrijski tim je propustio priliku da udvostruči prednost u 38. minutu, kada je u dva navrata dobro odbranio holandski golman, prvo šut Marsela Zabicera, a zatim i Marka Arnautovića.

Holandija je izvela dobar napad u 41. minutu, kada je Depaj pogodio stativu, ali bi gol bio poništen jer je napadač bio u ofsajdu.

Holandija je izjednačila posle prve šanse u drugom poluvremenu, posle dobrog centaršuta Ćavija Simonsa, Gakpo je pogodio mrežu.

Ekipa Holandije je imala inicijativu, ali je Austrija postigla gol u 59. minutu kada je posle centaršuta Griliča, Romano Šmid glavom poslao loptu u mrežu.

Holandski fudbaler Depaj postigao je pogodak u 76. minutu, situacija je proveravana VAR tehnologijom, kada je procenjeno da napadač nije igrao rukom i gol je priznat za izjednačenje 2:2.

Austrija je povela u 80. minutu lepim golom Zabicera sa peterca, iskosa sa leve strane. Tri minuta kasnije Kristof Baumgartner je zatresao mrežu, ali je VAR poništio gol zbog ofsajda.

Austrija sa šest bodova kao prva u grupi ide u osminu finala, Francuska kao drugoplasirana sa pet bodova, a Holandija će kao jedna od najboljih trećeplasiranih sa četiri boda u nokaut fazu. Poljska je završila takmičenje na turniru u Nemačkoj sa jednim bodom.