Fudbalska reprezentacija Belgije upisala je pobedu protiv Rumunije u poslednjem meču devetog dana Eura, a u drugom meču drugog kola Grupe E u kojoj sada sve četiri selekcije imaju po tri boda. Slavili su Belgijanci u Kelnu rezultatom 2:0.

Belgija je povela nakon samo 73 sekunde igre . I to je najbrže postignut gol Belgijanaca na velikim takmičenjima.

Odlično je Belgija izgradila akciju, Romelu Lukaku je fantastično vratio loptu unazad, a Juri Tilemans još bolje šutirao i doneo svom timu prednost, piše Sport klub.

Nizale su se prilike Belgije koja je dominirala trenom i posedom, ali je Nica imao nekoliko fenomenalnih odbrana i time je držao Rumuniju u utakmici.

U nekoliko navrata su šut okušali i Rumuni, ali je Kastel sve vreme bio na oprezu i nije dozvolio nikakva iznenađenja u svom kaznenom prostoru.

Rumuni su agresivnije ušli u drugo poluvreme. Imali su u prvih desetak minuta dve pristojne prilike, ali nisu iz toga ništa korisno da dobiju.

A onda smo se vratili na sliku iz prvog poluvremena – dominacija Belgije i tek poneka kontra Rumuna koja se završava neslavno.

Igrao se 63. minut kada je Romelu Lukaku poslao loptu u mrežu. Ali zapravo je to bio samo treći poništen gol za Lukakua u dva meča na ovogodišnjem Prvenstvu Evrope. Niko do sada nije postigao više od dva gola na Euru – Lukakuu su poništena tri.

A onda je u 80. minutu Kevin de Brujne sve rešio.

I sada u ovoj grupi svi imaju po pobedu i poraz! Biće to sasvim ludo treće kolo. Gol razlika na prvom mestu drži Rumune, slede Belgija, Slovačka pa Ukrajina.

A u trećem kolu Grupe E sastaju se Slovačka i Rumunija i Ukrajina i Belgija.