Susret biologije i tehnologije nesumnjivo je najveća inovacija 21. veka, koja je izazvala niz promena u ekonomskoj politici brojnih država, uključujući i Srbiju, koja želi da prednjači u razvoju nauke i tehnologije u ovom delu sveta.
Srbija je prepoznala značaj biotehnologije i kroz BIO4 Kampus, sveobuhvatni istraživačko-razvojni kompleks posvećen bionaukama, želi da dodatno ojača svoju konkurentnost, kako na regionalnom, tako i na globalnom nivou. Srbija je otvorena za investicije i kao most između Istoka i Zapada ima priliku da ovim projektom postane sabirni centar svetskih talenata, ali da pre svega domaćim stručnjacima obezbedi najmodernije uslove za rad i istraživanje.
Farmaceutski fakultet Univerziteta u Beogradu, kao članica strateškog projekta BIO4 Kampusa, ima velika očekivanja i istovremeno ulaže velike napore u različitim fazama razvoja ovog projekta koji će okupiti sedam fakulteta Univerziteta u Beogradu, devet naučnih instituta, Zavod za biocide, proširenje Naučno-tehnološkog parka Beograd i brojne svetske kompanije.
Iz farmaceutske perspektive, izuzetno značajna grana ove nauke, farmaceutska biotehnologija, okosnica je razvoja bioloških lekova koji se široko uvode u prevenciju i lečenje infektivnih, kancerskih, autoimunih i drugih bolesti. Istraživanja u ovoj oblasti koja će se odvijati u okviru BIO4 Kampusa Srbiji i njenim stručnjacima nude jedinstvenu priliku da rade na pomeranju granica u okviru nauke.
BIO4 Kampus je i jedinstvena prilika za susret i saradnju nauke i privrede. Svetski poznate kompanije „Fajzer“ i „Astra Zeneka“ već su potpisale memorandum o razumevanju, kao potvrdu partnerstva u okviru BIO4 Kampusa. Projekat će suštinski povećati osposobljenost svršenih studenata da budu deo multidisciplinarnih istraživačkih timova koji se bave različitim fazama otkrića i prekliničkog i kliničkog razvoja novih lekova, kroz primenu i korišćenje najmodernijih tehnologija. Takođe, ono što je još važnije je da će im obezbediti adekvatnu infrastrukturu i uslove rada, kako bi svoje stručno usavršavanje nastavili u našoj državi, umesto u tuđini.