
DataArt, kompanija za softverski inženjering, koja globalno zapošljava preko 5000 ljudi, a u Srbiji 270, podržava mlade talente da rastu i stiču nove veštine. Donacija nameštaja u vrednosti od milion dinara upućena Matematičkom fakultetu u Beogradu, jedan je od brojnih vidova saradnje sa obrazovnim institucijama ove globalne kompanije koja već tri godine uspešno posluje i u Srbiji.
„Veliku pažnju poklanjamo saradnji sa fakultetima i drago mi je što smo u prilici da opremanjem kabineta podržimo Matematički fakultet. Od prošle godine, pokrenuli smo programe prakse za studente iz Srbije. Pružamo im priliku da posete naše kancelarije u Beogradu i Novom Sadu, prisustvuju predavanjima i radionicama prilagođenim njihovim potrebama uz pristup našim globalnim online IT kampovima. Pored toga, naši eksperti često drže predavanja na fakultetima i dele svoja iskustva iz prakse sa studentima. Takođe, dva puta godišnje organizujemo i globalno takmičenje u programiranju Proggy-Buggy u kome učestvuju i studenti iz Srbije“, istakla je Marina Varzar, direktor DataArt u Srbiji, i dodala da su srpski talenti konkurentni na globalnom nivou, ali su neophodne konstantne investicije u obrazovanje, obuku i razvoj kako bi se ovaj trend nastavio i u budućnosti.
Data Art u brojkama
Preko 5000 zaposlenih
28 godina poslovanja
40 lokacija širom SAD, Evrope, Latinske Amerike, Indije i Bliskog istoka
Globalni klijenti poput Priceline, Ocado Technology, Legal & General, Flutter Entertainment
DataArt proglašena globalno najpoželjnijim poslodavcem 2023. prema Newsweek-u
13 godina na listi Inc 5000 najbrže rastućih kompanija
O Matematičkom fakultetu
Preko 6000 diplomiranih matematičara, preko 1400 magistara i master studenata, brojni specijalizanti i preko 400 doktora nauka, koji zauzimaju značajna mesta u brojnim institucijama, državnim službama, naučnoistraživačkim institucijama, kompanijama i školama kako u zemlji, tako i u inostranstvu pokazatelji su kvaliteta po kojem je Matematički fakultet najprepoznatljiviji. Nastavni plan i program Fakulteta proteklih godina se intenzivno menjao, a prioritet je bio da se svi nivoi studija učine efikasnijim i aktuelnijim, imajući u vidu savremena dešavanja u visokom obrazovanju u svetu.