Predsednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas izjavio je danas da bi tehnička Vlada, koja bi se posle izbora formirala od opozicionih stranaka, bavila dekriminalizacijom, zaustavljanjem divljanja cena i oslobađanjem medija, da bi se potom bi se organizovali slobodni izbori.
Kako je saopšteno iz SSP, Đilas je za televiziju Nova S rekao da bi to značilo da se ne bi bavili temama kao što je francusko-nemački papir, i uskađivanje sa spoljnom politikom EU, pošto o tome različite opozicione stranke imaju različite stavove, prenosi Danas.
„Naš zadatak je pre svega da sredimo naše dvorište i našu kuću, a onda možemo da se bavimo uređivanjem i okućnice i ulice u kojoj se nalazimo. Svi oni koji zaista žele zemlju bez kriminala i korupcije, da se zaustavi divljanje cena, da penzionerima vratimo penzije koje su im oduzete, da zaustavimo ludačko zaduživanje, da nam deca idu bezbedno u školu, a da ne brinemo zbog toga, moraju da podrže ideju opozicione tehničke Vlade koja bi ovoj zemlji vratila bar malo normalan život i normalnost koja nam nedostaje“, rekao je Đilas.
On je pozvao Srbe na Kosovu i Mteohiju da izađu da glasaju, na četiri izborna mesta u centralnoj Srbiji, bez obzira što „većina njih glasa za Srpsku naprednu stranku (SNS)“, i da ostvare svoje glasačko pravo.
„Slabosti ove vlasti su ogromne. Pre godinu dana Aleksandar Vučić je najavio Pokret za državu Srbiju, rekao je tada, ući će javne ličnosti, političke stranke, a na kraju ni socijalisti nisu ušli, a ni javnih ličnosti nigde. Jedini koji je ušao je Vojislav Šešelj. To što je bilo pre godinu i po dana plus Šešelj to je danas ta lista. Mi smo se ujedinili na jednoj listi, građani na to jako dobro reaguju, pokazali smo da su nam važnije promene u Srbiji nego broj mandata“, kazao je Đilas.
Dodao je da „smatra sigurnim“ pobedu opozicije u Beogradu, kao i da izborna lista „Srbija protiv nasilja“ ima šanse da pobedi „i na nivou Srbije“.
Radomir Lazović: Francusko-nemački sporazum bi mogao da bude korak dalje, voleo bih da se o njemu raspravlja u Skupštini
„Želimo da zaštitimo interese Srba, kulturnu baštinu, sve što je potpisano u Briselskom sporazumu. Zašto se to ne dešava? Ja mislim da je to zbog štetne politike, između ostalog, i predsednika Srbije Aleksandra Vučića“, rekao je Lazović za televiziju Prva, prenosi Danas.
Naveo je da trenutno postoji druga, prištinska strana, kojoj neprihvatljivo smeta ZSO. ;“Meni nije jasno kome može da smeta zaštita prava jednog manjinskog dela etničke grupe na nekoj teritoriji. Ne vidim zašto bi to smetalo Prištini“, kazao je Lazović.
Upitan o francusko-nemačkom sporazumu o normalizaciji odnosa i da li je „Srbija protiv nasilja“ za njegovo prihvatanje, Lazović je kazao da bi on mogao da bude „dobar korak za dalje“, ali i dodao „da ;iskreno ne zna“ šta je „zvaničan stav naše vlasti po tom pitanju“. ;“Voleo bih da o tome razgovaramo u Skupštini“, rekao je on.