(Beta-AP) – Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan danas je nazvao Izrael „terorističkom državom“ koja namerava da uništi Gazu zajedno sa svim njenim stanovnicima.

U govoru pred članovima svoje stranke, Erdogan je rekao da će Turska preduzeti korake da osigura da izraelski politički i vojni lideri budu izvedeni pred međunarodne sudove.

„Izrael sprovodi strategiju potpunog uništenja grada i njegovih ljudi. Otvoreno kažem da je Izrael teroristička država“, rekao je Erdogan.

Turski lider je opisao militante Hamasa kao „borce otpora“ koji pokušavaju da zaštite svoju zemlju i ljude.

Turska je nedavno normalizovala ondose sa Izraelom, ali je rat sa Hamasom u Gazi ponovo zaoštrio veze.

Izrael je prošlog meseca opozvao svoje diplomate iz Turske nakon što je Erdogan optužio Izrael da je počinio ratne zločine. Turska je zatim opozvala svog ambasadora iz Izraela.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.