Fudbaleri Francuske možda i nisu došli do pobede tako lako kao što su očekivali, ali bodovima se u zube ne gleda.

Pobedom nad reprezentacijom Austrije rezultatom 1:0, Francuzi su osvojili tri boda i smestili se na prvu poziciju grupe D, odmah uz Holanđane.

Strelac jedinog gola bio je Austrijanac Maksimilijan Veber, koji je u 38. minutu zatresao mrežu svog tima. Samo minut-dva pošto su Austrijanci imali veliku šansu, Kilijan Embape je prošao po krilu, uputuo centaršut u peterac, a nespretni Veber glavom poslao loptu u mrežu svoje selekcije – 1:0.

Austrijanci su uprkos porazu ostavili dobar utisak. Pružili su snažan otpor Francuzima, ali nisu uspeli da izjednače.

Zanimljiv je podatak da su Austrijanci postigli gol na svakoj od prethodnih 17 utakmica, a poslednji put kad im to nije pošlo za nogom bilo je septembra 2022. protiv, pogađate – Francuza.

I jedna i druga selekcija su propustile nekoliko odličnih prilika, prenosi SK. U jednom trenutku obrukao se i Kilijan Embape. Pokazao je u 55. minutu fanstastičnu brzinu, ali i veliku nepreciznost. Sa lakoćom je pretrčao austrijskog fudbalera, izašao sam ispred golmana i kad se očekivao siguran pogodak, šutirao je pored desne stative.

U istoj grupi dan ranije selekcija Holandija je u Hamburgu pobedila reprezentaciju Poljske rezultatom 2:1.

U drugom kolu u petak 21. juna sastaju se Francuska – Holandija i Poljska – Austrija.