Ne dobijamo retko poruke, mejlove i komentare na naš rad, i mada ih cenimo sve – uključujući i neizbežne kritike, propraćene pokojom psovkom – neke su lepše od nekih drugih. Recimo, ona da smo „jedini medij koji pratim u ovom ludilu, jer nema nikakve logike toliko recikliranje glupog sadržaja“.

Nekad je, ipak, na ludilo neophodno odgovoriti, i pisati i o teškim stvarima, da se ne bi ponovile; upravo tome služe i o tome govori ovaj broj Nedeljnika. O najvećem događaju u svetu ove godine i o najvećem i najtužnijem u Srbiji. Nadamo se da naše čitaoce kojima smo i hrana za dušu i eskapizam nećemo razočarati jednim malo „tvrđim“ izdanjem.

Pogledajte šta vas čeka u novom broju i pretplatite se na naše digitalno ili štampano izdanje

DONALD 2.0 – „Tramp nije promenio ili stvorio današnju Ameriku. Dogodilo se suprotno, današnja Amerika je iznedrila Trampa, on nije njena suština, on je njeno lice“, argumentuje Željko Pantelić u velikoj analizi u ovom broju.

LALIĆ – „Ko misli da je Tramp pobedio zbog Rogana, koji je do danas najviše podržao Bernija Sandersa, kasnije i Obamu, taj ili ne poznaje medije, ili nikad nije čuo za Foks njuz“, piše glavni urednik Veljko Lalić u uvodniku „Make Europe Great Again“.

NATO – Pre jedne decenije samo tri članice NATO-a imale su budžete ministarstva odbrane veće od famoznih dva procenta, a sada 23 od 32 zemlje su na toj listi. Tramp je ranije pominjao prag od četiri procenta i verovatno nije promenio svoj stav, sledi veliki pritisak na 32 članice da preduzmu radikalne iskorake u podeli državnog novca u korist odbrambenog domena. Vojna analiza Aleksandra Radića u novom broju.

TRAMP I NOVI SAD – Pobeda Trampa jeste tektonski događaj, ali istovremeno i ova tema može služiti svesno ili nesvesno za skretanje fokusa pažnje sa novosadske tragedije. Aktuelno stanje Srbije uklapa se u procese koje sociolozi zovu „razaranje društva“, navodi Zoran Panović u svojoj analizi.

TRAGEDIJA – Nemar i nestručnost prilikom izvođenja radova, praksa tajnog ugovaranja i naopako postavljen sistem kumovali su tragediji u Novom Sadu za koju još niko nije odgovarao. Svako prebacivanje krivice na inženjera koji je projektovao Železničku stanicu je pogrešno, kažu za Nedeljnik stručnjaci za arhitekturu i urbanizam.

ODGOVORNOST – Nakon niza privođenja i određivanja pritvora učesnicima protesta u Novom Sadu, javnost se zapitala kako to da se za reakciju na nesreću ljudi ekspresno privode, dok danima nakon nesreće ne postoje nikakve informacije o potencijalnim osumnjičenima. Istraživanje u novom Nedeljniku.,

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.