
U isto vreme, RTV je uobičajeno emitovala svoju centralnu informativnu, za koju su u „Slobodnom dnevniku“ rekli da ima manje gledalaca nego što je bilo ljudi koji su se okupili ispred zgrade.
„Večeras emitujemo Dnevnik jer je to jedini način da se odupremo režimskoj propagandi“, rečeno je na početku „Slobodnog dnevnika“.
Pročitana je i vest da zaposleni zahtevaju smenjivanje generalnog direktora RTV-a Gorana Karadžića i glavnog urednika Prvog programa televizije Nenada Ćaćića i njegovih saradnika, što su okupljeni dočekali povicima „Ostavke, ostavke!“.
Student Jovan Bogdanović je rekao ;da je presrećan time kako je tokom vikenda protekao protest u Novom Sadu i ponovio da studentski zahtevi nisu ispunjeni.
„Ponavljam, kao i sve moje kolege milion puta: zahtevi nisu ispunjeni. Ostavke su pokušaj da se izmanipulišu zahtevi. Mi ne tražimo samo ostavke, mi tražimo i krivičnu odgovornost“, rekao je student.
Dodao je da su studenti veoma razočarani načinom na koji izveštavaju pojedini mediji, uključujući i RTV.
U „Slobodnom dnevniku“ su citirali i tekst istraživačkog portala „Krik“ iz Beograda koji je doveo u vezu RTV sa narkokartelima i „kontroverznim biznismenima“.
Ispred RTV-a su se okupili i građani i studenti, a došli su i mnogi motociklisti.
Zaposleni u RTV-u su držali veliki transparent „Istinu u etar“, dok je pop-hor iz Novog Sada izveo pesmu „Okean“ novosadskog benda „La strada“.
Hor je otpevao i Madoninu pesmu „Like a Virgin“, pošto je voditelj „Slobodnog dnevnika“ pročitao da je ta američka pevačica podržala studentske proteste u Srbiji.
Na kraju „Slobodnog dnevnika“, čitajući “vremensku prognozu“, voditelj Nemanja Grujin je rekao: „Biće padavina, verujemo. Ali, nad našom zemljom sigurno se razvedrava“.
Okupljeni su potom mobilnim telefonima „osvetlili“ zgradu RTV-a.
Emisiju su realizovali zaposleni uz podršku Strukovnog sindikata i Sindikata Nezavisnost.
Jano
Treba privatizovati sve tv i radio stanice u Srbiji , pa i RTS i RTV. Zašto da plaćamo pretplatu na vesti koje ne želimo .