Kako se redakcija Nedeljnika u poslednjih godinu-dve prilično podmladila, tako trenutno imamo dvojicu potencijalnih regruta. Oni će pomno čitati tekst Aleksandra Radića koji krasi naslovnu stranu, mada će se i ostatak muškog dela nervozno osvrtati. Dobro, neko je odslužio svoje, a mi neki ćemo da se vadimo na diskus-hernije ili slab vid…

Vojni rok je jedna od tema koje su zaokupljale javnost ovih dana. Možda bi ih bilo još više da ima političkih stranaka sposobnih da ih nameću? I o tome smo pisali, makar dok nas ne budu regrutovali. A ako se to ipak desi, znamo šta nosimo „za u kasetu“: knjigu „Jesi li video ovo“ u kojoj su sabrane dopisnice Draže Petrovića i Ante Tomića. Jedan ekskluzivni nastavak o tome već od juče vas čeka na Velikim pričama…

A šta još ima u novom Nedeljniku?

Pogledajte u nastavku i ne zaboravite da se pretplatite na naše digitalno ili štampano izdanje

Nedeljnik 662

VOLJNO – Vojni rok mora da bude egalitaran, a to je u našem društvu gotovo nezamisliva vrednost u vreme vladavine onih koji olako koriste frazu „znaš li ti ko sam ja“, piše Aleksandar Radić u velikoj analizi o vraćanju vojnog roka.

LALIĆ – Ovo je politički problem, a ne ekonomski, iako se sve države sveta, od liberalnih do diktatorskih, ponašaju kao da su korporacije, piše glavni urednik Veljko Lalić u uvodniku „Ignorisanje realnosti“ o Mariju Dragiju i njegovom izveštaju.

STOŽER – Kako su opozicione stranke nakon izgubljenih junskih izbora potpuno utihnule i znatno skratile radijus svog delovanja, ponovo deluje kao da „opozicije zapravo i nema“. Činjenica je da opozicija nema infrastrukturu koja bi i u ovim „mirnijim“ periodima garantovala neophodnu aktivnost i zagrevala opozicioni motor. Da li bi nešto bilo drugačije da postoji jedna stožerna opoziciona partija, ona koja bi samostalno ili kroz koaliciju sa manjim strankama koliko-toliko mogla da udari kontratežu SNS-u? Politička analiza u novom Nedeljniku.

GEOREPORT – U očima Indije Kina je glavni rival, dok u Pekingu gledaju na Nju Delhi kao na marionetu u rukama Vašingtona koja će biti upotrebljena protiv Narodne Republike kako bi se zaustavio njen hod ka planetarnoj hegemonskoj poziciji. Priroda i motivi rivalstva između Indije i Pekinga neminovno vode ka sukobima, uključujući i vojne konflikte. Velika spoljnopolitička analiza Željka Pantelića u novom Nedeljniku.

BENZIN JE IN – Kako briga o zdravlju planete može da ugrozi milione radnih mesta. Političari nisu ubedili potrošače da kupuju električne automobile i čuvaju planetu od štetnih gasova. Ali su ubedili proizvođače koji su sada u problemu jer prodaja EV vozila ide slabo. Problem je nastao jer proizvođači nisu „zajahali“ početni talas interesovanja kupaca i uspeli brzo da naprave cenovno pristupačan električni automobil. Zato su američke i evropske auto-kompanije primorane da usporavaju, odlažu a poneke i zaustavljaju proizvodnju električnih vozila. Velika ekonomska analiza Miše Brkića.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.