Kada izađe sledeći broj Nedeljnika, Tramp će biti predsednik Amerike. Ponovo.

I neće se tu desiti ništa, osim što bi moglo da se desi u njegovom sledećem mandatu. Kao sa Svetskom ekonomskom krizom, mnogo više van Amerike, nego unutra. Amerika je demokratija, i to jedina sa više od sto miliona stanovnika, u punom smislu te reči.

Tako da su ovde najvažniji – politički procesi.

Šta je onda Trampov?

On je relativno lako dobio izbore nametnuvši se kao izbor protiv elita, iako je milijarder, koga je podržao CEO Black Rocka, a njegovu protivnicu (oba puta je pobedio ženu) Meril Strip. Ključni potez bio je izbor Džej Di Vensa za potpredsednika. On je doveo Big Tech. Osim Maska koji ga je izgurao za drugi mandat, čak i podmićujući ljude u Pensilvaniji, a koji je nakon toga, normalno, umislio da je kralj sveta koji kreće na Evropu, i sva ostala svoja tržišta, Trampu su redom prinosili, naročito medije, vladari iz Silicijumske doline: Bezos, Zakerberg…

Ovo je neka vrsta kontrarevolucije. Kao u „Alanu Fordu“.

Te stvari su prirodne. Svi veliki tajkuni prvo zarade novac, pa traže priznanja, i na kraju vlast. Desila se, ipak, jedna nova stvar. Posle odluke Kongresa, koja je omogućila monopole u tehnološkom svetu, nastali su džinovi nezamislivi u dosadašnjoj istoriji. Posebno van politike. Prvih šest kompanija po vrednosti, a sve su mlade, zajedno vrede 165 biliona dolara. To su Epl, Nvidija, Majkrosoft, Alfabet (Gugl), Amazon, Meta (Fejsbuk). BDP Evropske unije je 17 biliona, a Srbije 75 miliona, da biste mogli lakše da računate.

CEO TEKST PROČITAJTE U NOVOM BROJU NEDELJNIKA, KOJI JE U PRODAJI OD ČETVRTKA, 16. JANUARA, NA SVIM KIOSCIMA I NA NSTORE.RS

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.