Na jučerašnjem protestu kod Vukovog spomenika koji su organizovali meštani šest beogradskih opština bilo je oko 14.000 ljudi, kažu iz Arhiva javnih skupova.

Građani su se sinoć okupili kod Vuka nakon protestnih šetnji koje su krenule Zvezdare, Karaburme, Starog grada, Palilule, Vračara i Savskog venca, kako bi pružili podršku prosvetnim radnicima, studentima i njihvim zahtevima.

Održano je 15 minuta ćutanja u sećanje na 15 žrtava novosadske tragedije, 15 minuta buke, i građani su se nakon toga polako razišli. Okupljeni su nosili transparente „Vračar je uz studente i đake“, „Savski venac za pravdu“, „Roditelji Starog grada uz studente i nastavnike“, „Deklaracija o solidarnosti i podršci nastavnicima u borbi za pravednost u obrazovanju“, „Ustala je Ustanička“, i protest je prošao bez incidenata.

Na ovom linku možete detaljnije pročitati kako je izgledao sinoćni protest.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.