Košarkaši Partizana pobedili su večeras na svom terenu u Beogradu Bajern Minhen 86:78 (24:15, 25:17, 22:20, 15:26), u utakmici trećeg kola Evrolige i ostvarili prvu pobedu u tom takmičenju.

U rasprodatoj Beogradskoj areni Partizan je predvodio Sterling Braun sa 22 poena, Karlik Džons postigao je 14 poena uz pet skokova, a Ajzak Bonga, Tajrik Džons i Frenk Nilikina imali su po 13 poena.

U ekipi Bajerna Andreas Obst bio je najefikasniji sa 15 poena, Karsen Edvards dodao je 13 poena i četiri skoka, a Nik Vajler-Bab 12 poena i šest skokova. Devin Buker utakmicu je završio sa 11 poena, a Šabaz Nejpir sa 10.

Partizan je počeo utakmicu trojkama Brauna, Ifea Lundberga i Bonge, ali je i Bajern pogađao i preko Vajlera-Baba i Obsta bio u igri (9:9).

Crno-beli su dobro šutirali za tri poena, pogađali su Vanja Marinković, Braun i Bonga za prednost od 24:15 na kraju prve deonice.

Nastavili su domaći sa dobrim šutem za tri poena, sa dve trojke Brauna koji je u tim trenucima postigao četiri trojke bez promašaja i uz poene Tajrika Džonsa i Nilikine Partizan je poveo 37:20.

Dobro je Partizan igrao i odbranu na čelu sa Tajrikom Džonsom, a poenima Brauna, Dejvisa, Karlika Džonsa, crno-beli stekli su 22 poena prednosti 45:23.

Na seriju Partizana 8:0 odgovorio je Bajern serijom 6:0, a na poluvreme beogradski tim otišao je sa 17 poena prednosti, 49:32.

Bajern je počeo drugo poluvreme sa dve trojke Edvardsa, zatim je poentirao na drugoj strani Braun. Partizan je imao problema sa prekršajima, a preko Obsta, sa pet vezanih poena Johanesa Vojtmana i košem Bukera, Bajern je prišao na 46:54.

Partizan je odbio nalet Bajerna i posle trojke Nilikine, slobodnih bacanja Bonge i koševima Tajrika Džonsa poveo 68:50. Zaigrali su crno-beli bolje u odbrani, a trojkom Nilikine završili su deonicu uz prednost 71:52.

Bajern je pokušao da se vrati u igru sa dve vezane trojke Nejpira, a posle loših napada domaćih i pet vezanih poena Vajlera-Baba smanjio je zaostatak na devet razlike, 67:74.

Posle toga igralo se koš za koš, a na šest razlike smanjio je Edvards svojom trećom trojkom na utakmici, 78:72.

Sa obe strane ekipe su pogađale penale, a Lundberg je posle koša i dodatnog slobodnog bacanja doneo Partizanu 83:74, minut i po pre kraja. Crno-beli su zadržali prednost do kraja i ostvarili prvu pobedu ove sezone u Evroligi.

Bajern takođe ima pobedu i dva poraza. U četvrtom kolu Partizan će u četvrtak igrati u Beogradu kao gost protiv Makabija iz Tel Aviva, a Bajern će dočekati Pariz.