„Želim da vas obavestim da, u skladu sa naređenjima vrhovnog komandatna, nije bilo podizanja pune borbene gotovosti, već isključivo pojačano prisustvo i angažovanja jedinica u kopnenoj zoni bezbednosti i u zahvatu administrativne linije. Nakon izbijanja bezbednosti krize, Vojska Srbije je podigla prisustvo u kopnenoj zoni bezbednosti. Već 25. septembra je 8.350 bila brojna veličina angažovanih pripadnika, ne samo za obezbeđenje administrativne linije u kopnenoj zoni bezbednosti, već i u sastavima jedinica koje lociraju i razmešteni su blizu administrativne linije. Iz vojničkog ugla smatram da su svi komentari na brojnu veličinu Vojske Srbije totalno nepotrebni“, rekao je Mojsilović.
Podsetio je i na bezbednosnu krizu u decembru 2022. godine smo imali slično , kao i u maju 2023.
„Na osnovu naređenja vrhovnog komandata i predsednika Srbije,Vojska Srbije je u navedena dva događaja podigla borbenu gotovost na najviši nivo i u oba događaja imala angažovano 14.000 pripadnika. U ta dva događaja nikome nismo parali oči“, napomenuo je on, prenosi N1.
Govoreći o optužbama iz Prištite u vezi sa Milanom radoičićem, on je naveo: „Milan Radoičić nije učestvovao na obuci na Pasuljanskim livadama, nije ispalio nijedan metak, niti je ispalio bilo koju granatu, nije prisustvovao tim aktivnostima. Ponavljam, nije učestvovao, niti je prisustvovao obuci. U par navrata je bio pozivan na vežbe, ali se nije odazivao. A šta Radoičić radi na privatnom imanju, nije stvar Vojske Srbije“, podvukao je Mojsilović.
Mojsilović se osvrnuo i na saopštenje iz Vašingtona i Brisela koje se, kako je rekao, odnosi na prekomerno angažovanje vojske Srbije u zahvatu administrativne linije.
„U navedenom saopštenju izražen je visok nivo zabrinutosti brojnim stanjem tehnike i ljudstva Vojske Srbije koja je angažovana u zahvatu administrativne linije i na pravcima koj iizvode sa teritroije Kosova i Metohije u centralni deo Republike Srbije“, istakao je Mojsilović.