Premijer u tehničkom mandatu Miloš Vučević izjavio je jutros da mandatar za sastav nove Vlade Srbije Đuro Macut i nova vlada treba da donesu novu energiju, navodeći da je Macut osoba „koja može da otvori društveni dijalog jer nije opterećen nekim stvarima iz prethodnog perioda“ kao što je bio on i njegova vlada, pa može lakše da razgovara sa svim ljudima u javnom svetu.

Vučević je za RTS rekao i da neće biti deo novog kabineta već da će se „apsolutno fokusirati“ na rad u Srpskoj naprednoj stranci (SNS), čiji je predsednik.

„Macut će imati lakšu situaciju da razgovara jer ne nosi tu gorčinu koju ja nosim. Bez razgovora nema rešenja, ali je za razgovor potrebno da postoji volja obe strane. Ne znam da li je moguće doći do konsenzusa, ali verujem da je moguće doći do razgovora i dijaloga. Rešenje nije u blokadama i gađanju jajima“, rekao je Vučević.

Na pitanje da li ima naznaka da bi do tog dijaloga moglo da dođe, rekao je da će se to videti u predstojećem vremenu, navodeći „da sada ne budemo preambiciozni a sa druge strane da ne otpišemo svaku mogućnost“.

„Verujem da je dijalog moguć i siguran sam da je preko potreban, ali Srbija nema mnogo vremena da čeka, već mora da ide dalje“, rekao je Vučević.

„Ne mislim da je logično i prirodno da nakon mesta predsednika vlade budem odmah u nekoj vladi“, rekao je govoreći o predstojećem angažmanu.

Dodao je da će se baviti Srpskom naprednom strankom.

„To je moja odluka i saopštio sam je predsedniku države Aleksandru Vučiću“, rekao je Vučević.

Podsetimo, profesor dr Đuro Macut predložen je sinoć za mandatara nove Vlade.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.