Novi snimak koji se pojavio na društvenim mrežama pokazuje trenutak u kojem je nastupio pravi stampedo tokom 15 minuta ćutnje na najvećem studentskom protestu u Beogradu.

Na snimku se vidi kako građani u panici beže sa obe strane Ulice kralja Milana, nešto posle 19 časova.

Društvenim mrežama kruže informacije da je policija upotrebila zvučni top, kontroverzno sredstvo za razbijanje demonstracija.

MUP Srbije je za N1 demantovao tu informaciju. Naveli su da korišćenje tog zvučnog oružja nije u skladu sa zakonom, a da „MUP u skladu sa zakonom koristi isljučivo i zakonom dozvoljena sredstva.“

Ipak, vojni analitičar Aleksandar Radić rekao je večeras za N1 da je upotrebljen zvučni top.

„Zvuk koji je prekinuo petnaestominutnu tišinu na današnjem studentskom protestu i izazvao paniku među okupljenima jeste zvučno oružje ili ‘zvučni top’ koji poseduje bezbednosni sistem Srbije“, kazao je Radić.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.