Košarkaši Srbije deklasirali su reprezentaciju Grčke u Beogradskoj areni rezultatom 94:72 i tako na najbolji mogući način okončali ciklus priprenih utakmica uoči početka Olimpijskih igara.

Od početka utakmice se videlo da je ekipa Svetislava Pešića bolji i ozbiljniji protivnik. Bogdanović, Jokić i Dobrić energijom i ispravnim rešenjima napravili su pravi uvod u utakmicu, pa je Srbija veoma brzo stekla dvocifrenu prednost.

Mali pad usledio je ulaskom igrača sa klupe, nije to bilo Micićevo veče, ali je igra Petruševa i Nikole Milutinova – kako u odbrani tako i u napadu – na kraju bez većih poteškoća uspela da odbije nalet Spanulisove ekipe.

Bolju igru srpski košarkaši pokazali su i u trećoj četvrtini, kada su povećali na 72:58, pa su u četvrtoj četvrtini mirno doveli do konačnih 94:72.

Kapiten Bogdan Bogdanović odigrao je kapitenski i upisao 19 poena (2-6 za dva, 5-5 za tri, 4sk), Nikola  Jokić postigao je 16 poena (5-10 iz igre), 8 skokova i 6 asistencija, a Filip Petrušev dodao je 15 poena (5-7 iz igre, 8sk).

Nikola Milutinov imao je 11 poena, Nikola Jović 10, a Aleksa Avramović 6 poena i 8 asistencija.

Za Grčku je Janis Adetokumbo upisao 17 poena (7-12 iz igre, 7sk, 4ast), a Moraitis je dodao 8 poena i 4 asistencije.

Orlovi prvi meč na OI igraju sa selekcijom SAD u nedelju od 17.15, a potom slede okršaji sa Portorikom 31. jula i sa Južnim Sudanom 3. avgusta.