Košarkaši Crvene zvezde u 4. kolu Evrolige poraženi su od Barselone u neverovatno mmeču rezultatom 98:94.

Crveno-beli su upisali prvi poraz, a identičan skor 3-1 ima i katalonski gigant, piše Sportklub.

Ekipi sa Kalemegdana presudio je Kevin Panter, koji je pogodio ključnu trojklu u produžetku za 96:93, a potom i ukrao loptu domaćem timu za konačan rezulztat. Doskorašnji kapiten Paertizana je meč završio sa 26 poena.

Iskusni Amerikanac je na startu meča najavbio da bi mogao da izraste u junaka na terenu na kome je tri sezone nosio crno-beli dres kluba iz Humske. Panter je postigao uvodna četiri poena za Barsu, odnosno šest od prvih 11 za svoj tim i gosti su u 5. minutu imali plus 6 – 13:7.

Teodosić brzo ušao umesto Kenana i Zvezda zaigrala sa dva plejmejkera i od tog trernutka napd domaćeg tima bio je mnogo tečniji i opasniji., što se odmah odrazilo i na rezultata. Crveno-beli su napravili seriju 9:2 za prvo vođstvo 16:15 u 7. minutu, a posle dve vezane trojke Jaga na 72 sekunde pre kraja prve deonice ekipa sa Kalemegdana je došla do najveća četiri poena viška – 25:21. Ipak, ni paklena atmosfera u dvorani nije omela Katalonce da uzvrate serijom 5:0 i četvrtinu završe sa pola koša plusa – 26:25.

Brazilac Jago je u drugoj četvrtini hrabro krenuo na mnogo dominantnije igrače Barselone i pogurao je svoj tim do najvećih šest poena viška u 16. minutu – 39:33, ali se i povredio nakon što se nezdogno prizemljio.

Održavali su domaći prednost sve do finiša poluvremena, kada je katalonski tim mini serijom 4:0 izjednačio i Zvezdi „ostavio“ poslednji napad. Imali su crveno-beli dve sekunde za poslednji napad i pogodili su za tri poena! Odnosno, Kodi Miler-Mekintajer bukvalno u poslednjem trenutku za vođstvo ekipe Janisa Sferopulosa sa poluvremenu – 47:44.

Zvezda je postigla osam trojki iz 12 pokušaja u prvih 20 minuta, ali imala je i tri izgubljene lopte više od rivala (8-5).

Barselona serija 10:2 na početku drugog poluvremena za 54:49 u 24. minutu, ali uzvratila je Zvezda posle tajm auta.

Najpre su po trojku pogodili, u tim trenucima odlični, Majk Daum i Kalinić,a ubrzo je kompletirana serija domaćih od 10:0 za vođstvo 59:54 u 27. minutu. Odlična odbrana domaćih skoro četiri minuta ostavila je Barselonu bez poena, a post je prekinuo Panter (59:56).

Daum 8 u trećoj četvrtini, a trojkom Bolomboja Zvezda se u 29. minutu „odlepila“ na sasvim solidnih devet poena viška – 65:56. Ipak, finiš ovog dela meča pripao je gostima koji su uspeli da se približe na tri poena minusa (69:66) pred poslednju deonicu. Valja napomenuti da je u tom periodu Panter zaradio tehničku i to nakon lične greške Branka Lazića i oštre reakcije Amerikanca prema jednom od sudija koga je čak i pogodio loptom.

Crvena zvezde narednog četvrtka gostuje madridskom Realu, a Barselona će dan kasnije dočekati Asvel.