Plenum maturanata Pete beogradske gimnazije izglasao je blokadu škole u trajanju od 24 časa, izjavila je maturantkinja te škole Marija Mitrović.

Ona je objasnila da je, nakon što je V.D. direktorka Danka Nešović juče učenicima i profesorima zabranila da ulaze u školu, „domar jutros svojom voljom otključao“, te da su učenici ušli u Petu gimnaziju i odražli vanredni plenum.

„Na plenumu je odlučeno da smo od sada konstantno u školi, i vikendima, do daljnjeg“, izjavila je učenica, i dodala da će njihovi zahtevi biti naknadno objavljeni.

Podsetimo, V.D. direktorka Pete beogradske gimnazije Danka Nešović zabranila je juče da svi učenici i nastavnici dolaze u školu, nakon što je u sredu, sastanak sa novom direktorkom napustilo 76 od 80 profesora, dok su učenici ispred vrata protestovali.

Odeljenje za maloletnike Višeg javnog tužilaštva u Beogradu najavilo je sinoć za agenciju Tanjug da će „zatražiti od policije da prikupi obaveštenja“ povodom događaja u petoj beogradskoj gimnaziji.

Komentara

  1. X-X
    28. februara 2025. 12:35

    Isli bi vi meni opet u 4 godinu. Nema nastave nema siplome

  2. ZZZ
    1. marta 2025. 11:52

    Nego sta, ionako su najgora generacija. Pisi propala.

  3. Boa Vista
    4. marta 2025. 09:07

    Odličnpo jedna čuvena gimnazija postala je marinonetsko pozorište. ništa bolje nisu zaslužili ni učenici ni njihovi roditelji ni profesori ove gimnazije. Ovoi je merilo njihove vrednosti.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.