Košarkaši Srbije savladali su sekipu Portorika rezultatom 107:66 u drugoj utakmici grupe C olimpijskog turnira u Parizu.

Reprezentacija Srbije je ubedljivim izdanjem protiv Portorika nadoknadila zaostatak u koš razlici iz prvog meča sa SAD, tako da će u susret Južnom Sudanu košarkaši Srbije biti nešto rasterećeniji.

Već polovinom prve četvrtine, Srbija je došla do dvocifrene prednosti Bogdanovićevom trojkom za 17:6. Portoriko se nije dao, Kristofer Ortiz ubacio je dve uzastopne trojke i pružio poslednji ozbiljniji otpor našem timu u prvoj deonici igre, a ispostaviće se kasnije, i u čitavom meču.

Otpor je bio ugašen, kada je profunkcionisao tandem JokićPetrušev. MVP je vešto proigravao centra Olimpijakosa u više navrata, čime su obezbedili svom timu ubedljivih 24:12 na kraju prve četvrtine.

Jednako silovito su Pešićevi izabranici nastavili i u drugoj deonici, i uz minimalne trzaje Portorikanaca priveli kraju prvo poluvreme sa 17 poena prednosti.

Učinak Srbije za dva poena je na poluvremenu bio 15/22, dok je šut za tri radio nešto slabije, samo 2/9. Od 19 penala, naši košarkaši ubacili su 16. Dvocifreni su bili Petrušev sa 13 i Jokić sa 10 poena uz 9 skokova i 5 asistencija.

Tokom treće četvrtine, Srbija je uglavnom držala prednost od plus 20, a već početkom četvrte, prednost se popela na plus 30.

Nikola Jokić, ostao je jednu asistenciju udaljen od tripl-dabla, čime bi postao tek četvrti igrač u istoriji Olimpijskih igara kome je to pošlo za rukom, posle Saše Belova, Lebrona Džejmsa i Luke Dončića.

Najveću prednost naši su imali kada se u Lilu začuo poslednji zvuk sirene, kada je postavljen konačan rezultat 107:66.

Selektor Pešić pružio je priliku svim igračima u današnjoj utakmici, a najefikasniji je bio Petrušev sa 15 poena uz devet skokova. Centar Jokić igrao je 23 minuta i nedostajala mu je jedna asistenciju do tripl-dabl učinka, on je utakmicu završio sa 14 poena, 15 skokova i devet asistencija.

„Sve je bilo na visokom nivou i u odbrani i u napadu dali smo energiju i maksimum u ovom trenutku. Nismo uspevali da zaustavimo šuteve iz kornera, tu smo malo zakazali, ali najvažnije za svakog trenera da je u trećoj četvrtini to napravljeno na najbolji način, pogodili su četiri šuta od 12, kada nije bilo toliko važno što se tiče rezultata. Bila je dobra rekacija, oni su iskusan tim koji živi od šuta, a mi smo im to oduzeli“, rekao je Pešić novinarima u Parizu.

Srbija sada ima pobedu i poraz u Grupi C, a u trećem kolu u subotu 3. avgusta od 21 čas igraće protiv Južnog Sudana.