Kompanija Deloitte je ponovo pokrenula proces registracije za izbor tehnoloških kompanija sa najbržim rastom u Centralnoj Evropi. Reč je o prestižnom regionalnom
konkursu koji se održava već 25 godina i tehnološkim kompanijama pruža šansu da pokažu svoj vodeći položaj u tehnološkom sektoru.
„I ove godine me raduje što možemo da predstavimo i nagradimo kompanije koje su pokazale preduzetnički duh, talenat za inovativnost i veliku želju za uspehom. Kompanije na Deloitte-ovoj listi 50 najbrže rastućih tehnoloških kompanija u Centralnoj Evropi nam pružaju značajan uvid u rastući značaj i kontinuirani razvoj tehnologije u našem regionu,“ rekao je Slobodan Ćirić, direktor u Sektoru za poreski konsalting i lider Technology Fast 50 programa u Srbiji.
Više o konkursu za izbor 50 najbrže rastućih tehnoloških kompanija u Centralnoj Evropi Program ima za cilj rangiranje tehnoloških kompanija u državnom ili privatnom vlasništvu, sa najbržom stopom rasta prihoda u Centralnoj Evropi u poslednje četiri godine (2020-2023.).
Pravo na učešće imaju sve kompanije iz tehnološkog i srodnih sektora – komunikacije, tehnologija zaštite životne sredine, finansijske tehnologije (fintech), IT (hardver i softver), zdravstvena zaštita, mediji i zabava.
Detalji takmičenja
Takmičenje ima dve kategorije:
1. 50 najbrže rastućih (Fast 50)
Kompanije koje žele da se takmiče u kategoriji 50 najbrže rastućih moraju da ispune sledeće kriterijume:
Godišnji prihod od najmanje 50.000 evra u 2020, 2021 i 2022. godini i 100.000 evra u 2023. godini;
Sedište kompanije je u jednoj od zemalja Centralne Evrope
Razvija ili proizvodi sopstvenu tehnologiju ili ulaže značajan deo prihoda u istraživanje i razvoj tehnologije;
Kompanija nije u većinskom vlasništvu neke druge kompanije.
2. Kompanije u usponu (Companies to Watch)
Kategorija Kompanije u usponu obuhvata i rangira novije kompanije koje ne ispunjavaju uslove za učešće u konkursu za 50 najbrže rastućih, ali koje predstavljaju mlade kompanije sa brzim rastom koje posluju manje od četiri godine, a najbolji se rangiraju na osnovu prosečnog rasta prihoda ostvarenih tokom poslednje tri godine.
Kompanije koje žele da se takmiče u ovoj kategoriji moraju da ispune sledeće kriterijume:
Godišnji prihod od najmanje 10.000 evra u 2021. i 2022. godini i minimum 30.000 evra u 2023. godini;
Sedište kompanije je u jednoj od zemalja Centralne Evrope
Razvija ili proizvodi sopstvenu tehnologiju ili ulaže značajan deo prihoda u istraživanje i razvoj tehnologije;
Kompanija nije u većinskom vlasništvu neke druge kompanije.
Takmičenje ima i jednu specijalnu kategoriju:
1. Zvezde pozitivnog uticaja (Impact Stars) Zainteresovani za prijavu u toj kategoriju treba da popune dodatni upitnik. Ova kategorija prepoznaje kompaniju koja svojim proizvodom ili uslugom ima pozitivan uticaj na jedan od sledećih segmenata: društvo, poslovnu zajednicu, inovativnost, okolinu i različitost.
Više o prijavi
Konkurs je otvoren do 31. avgusta 2024, a rezultati će biti objavljeni 14. novembra 2024.