Fudbaleri Švajcarske i Nemačke remizirali su 1:1 u poslednjem, trećem kolu grupe A Evropskog prvenstva. Nemci su prvoplasirani sa sedam bodova, dok su Švajcarci na drugoj poziciji sa pet bodova, preneo je RTS.

Dva minuta delila su izabranike Murata Jakina od prvog mesta u grupi A.

Momci koji su ušli sa klupe u drugom poluvremenu, David Raum i Niklas Filkrug su svojom akcijom doneli gol i bod Nemačkoj.

Švajcarska je odlično pripremila utakmicu i potpuno je neutralisala napade domaćeg sastava. Prvi gol jepao već u 17. minutu posle sjajnog šuta Andriha sa 25 metara. Prelep pogodak je poništen zbog prekršaja u napadu Džamala Musijale u začetku akcije.

Dozu sreće su Švajcarci pretvorili u pogodak u 28. minutu, kad je Ndoje utrčao pred Nojera i postavljanjem noge skrenuo centaršut Frojlera u mrežu.

Najozbiljnija pretnja Nemačke u daljem toku duela desila se u 70. minutu, kad Manuel Akanđi majstorskom reakcijom pred samim golom sprečava zicer Virca. Lopta je već bila viđena u golu. Ni Kros nije lukavim šutem iz slobodnog udarca sa levog krila uspeo da matira spremnog Zomera.

Švajcarci su čak mogli da dupliraju vođstvo, ali je Vargasa u 84. minutu omela nedozovoljena pozicija, a Džaku četiri minuta kasnije fenomenalna „parada“ Manuela Nojera.

Konstantni pritisak Nemaca konačno je obezbedio gol u drugom minutu sudijske nadoknade preko Filkruga.

Pobedom 1:0 Mađarske nad Škotskom, poredak u grupi A je takav da su Nemci prvi sa sedam bodova, Švajcarci su iza sa pet. Mađari se nadaju prolasku sa tri boda, dok su Škoti poslednji sa bodom.