Škotska je protiv Švajcarske značajno popravila utisak sa otvaranja šampionata.

Utakmica u kojoj nije bilo previše uzbuđenja, koja je obilovala prekidima, faulovima i pauzima za ukazivanje lekarske pomoći završena je verovatno najpoštenijim rezultatom.

Dva regularna gola, dva poništena zbog ofsajda, i jedna stativa Škotske na trenutke su podizali navijače obe selekcije na noge.

Prvih nekoliko minuta pripalo je Škotskoj koja je uprkos većem posedu Švajcaraca više pretila. Pritisak se isplatio u 13. minutu kada je Mektomini doneo prednost.

Posle lošeg kornera tima Murata Jakina, Škoti su povukli polu-kontru. Mektominej je posle već skupljanja rivala u šesnaestercu iz prve šutnuo povratnu loptu koja je na putu ka golu zakačila Fabijana Šera i završila u mreži.

Narednih pola sata pripalo je Švajcarcima. Postali su agresivniji, napali su, izašli u visoki presing i u 26. minutu naterali plave na grešku. Džerdan Šaćiri prekinuo je povratni pas Ralstona, iz prve je šutirao i jednim od najlepših golova u dosadašnjem toku turnira poravnao na 1:1.

Samo sedam minuta kasnije, u 33. Ndoje je postigao gol posle loše reakcije Angusa Gana, ali je poništen zbog ofsajda u kojem se našao mladi napadač, piše RTS.

Škotska je u drugom poluvremenu bila bliža golu. Više je napadala, imala je konkretnije prilike, pogodila je stativu, ali nije uspela do gola.

U 82. minutu je i Švajcarska imala najbolju priliku u drugom delu. Embolo je iskoristio svoju brzinu, postigao je gol iz kontre, ali je i on poništen zbog ofsajda.

U narednom kolu Škotska igra protiv Austrije, dok će Švajcarska snage odmeriti sa domaćinom prvenstva – Nemačkom.