Fudbaleri Španije savladali su Gruziju u Kelnu sa 4:1 čime su se plasirali u četvrtinu finala Evropskog prvenstva.

Španci su opravdali očekivanja i izborili četvrtinu finala Evropskog prvenstva gde će se suočiti sa selekcijom domaćina – Nemačkom.

Gruzija je povela protiv Španije, ali je ‘Crvena furija’ pokazala da je ipak za klasu jača reprezentacija.

Gruzijcima kapa dole za sve što su uradili u prvom učešću na evropskim prvenstvima, na kojem su dogurali do osmine finala, pobedivši Portugal u odlučujućem meču u grupi, što je najveće iznenađenje turnira do sada.

Španija je potpuno dominirala od početka meča, gotovo sve vreme je imala loptu u nogama, ali u jeku njihove potpune ofanzive – šok.

Gruzija je povela u 18. minutu iz prvog napada, a strelac je bio odbrambeni fudbaler Španije Robin Le Normand.

Čakvetadze je povukao kontru sa desne strane koja je ostala potpuno prazna, centrirao u šesnaesterac, Le Normand je pod pritiskom Kvaraskelije ubacio loptu u sopstvenu mrežu.

To je osmi autogol na EP u Nemačkoj i ujedno prvi koji je Španija primila.

Do tog trenutka, Španija je imala loptu u posedu nestvarnih 89,8 odsto vremena, prenosi Danas.

Nastavila je Španija da napada, gol je visio u vazduhu, a u 39. minutu, Rodri, fudbaler Mančester sitija, u svom stilu je poslao loptu iza leđa gruzijskog golmana Giorgija Mamardašvilija, koji je do tog trenutka branio sve.

Video tehnologija je proveravala da li je gol ispravan jer je Alvaro Morata bio u ofsajd poziciji, ali je procena da nije smetao golmanu.

Španija je dominirala, Gruzija se branila, ali samo do 51. minuta.

Lamin Jamal, najmlađi igrač u istoriji evropskih prvenstava, koji je morao da ponese i školske zadatke na EP, izvanredno je centrirao, pravo na glavu Fabijana Ruiza koji iz blizine postiže gol za preokret.