Reprezentativci Španije savladali su Hrvatsku rezultatom 3:0 u derbiju grupne faze Evropskog fudbalskog prvenstva u Nemačkoj.

Izabranici Luisa de la Fuentea diktirali su tempo od prvog sudijskog zvižduka. Prošlo je više od deset minuta pre nego što su reprezentativci Hrvatske uspeli da zadrže loptu u svom posedu i prebace težište igre na protivničku polovinu.

Nakon nekoliko polušansi sa obe strane, u 29. minutu Španija je otvorila svoju dvadesetominutnu golgetersku seriju. Najpre je kapiten Alvaro Morata iskoristio sjajan pas kroz sredinu Fabiana Ruiza i lagano rešio situaciju jedan na jedan sa hrvatskim golmanom Livakovićem.

Samo tri minuta kasnije, asistent kod prvog gola Fabian Ruiz, prima loptu na ivici šesnaesterca i u nekoliko driblinga uspeva da izbaci iz igre Modrića i Brozovića, a zatim i da udvostruči prednost svoje reprezentacije.

Hrvati su u nastavku nekoliko puta pretili. Najpre su se u odličnoj prilici našali Joško Gvardiol i Ante Budimir, a potom su sa distance pokušavali Kovačić i Kramarić. Međutim, bez promene rezultata.

Pravi nokdaun za Hrvatsku usledio je u nadoknadi prvog poluvremena. Kombinacija Vilijamsa i šesnaestogodišnjeg Jamala pri izvođenju kornera, nastavila se preciznim Jamalovim centaršutom na Karvahala koji se iskrao zadnjoj liniji Hrvatske i postigao treći gol na utakmici za Španiju.

U drugom poluvremenu Španci su nastavili da vrše pritisak. Moglo je već u 55. minutu biti i 4:0, međutim, Livaković je spasio rezultat od opasnog Jamalovog šuta sa desetak metara. Veliku šansu su imali i Hrvati nešto kasnije, kada se u Simonovom petercu napravila gužva, međutim, nijedan pokušaj da se lopta umuva u gol Hrvatima nije pošao za rukom.

Najveću šansu da smanje prednost, Hrvatska je imala u 78. minutu. Lovro Majer krade loptu Simonu u praznom šesnaestercu, i dodaje do Bruna Petkovića kojeg Rodri ruši pred praznim golom. Hrvatska dobija penal, a Rodri se provlači sa žutim kartonom.

Odgovornost je preuzeo Petković i namestio loptu na belu tačku, međutim, nije uspeo da savlada španskog golmana. Već u sledećem trenutku, Petković je imao popravni. Na odbitak je naleteo Perišić i dodao do Petkovića koji je konačno zabio loptu u mrežu. Nekoliko minuta kasnije, ekipa iz VAR sobe je poništila gol, i utakmica je završena pobedom Španije sa 3:0.

U sledećem kolu, Španiju očekuje duel sa Italijom 20. juna, dok će se Hrvati sastati sa Albanijom dan ranije. Danas je na programu i drugi meč grupe B izmeđi Italije i Albanije koji će početi u 21 čas.