Fudbaleri Srbije poraženi su večeras na gostujućem terenu u Kordobi od Španije 0:3, u meču četvrtog kola Grupe 4 Divizije A Lige nacija.

Španija je povela u petom minutu golom Ajmerika Laporte. Centrirao je Pedro Poro sa desne strane, a na drugoj stativi se najbolje snašao Laporte i glavom prosledio loptu u gol.

Španci su mogli da dupliraju prednost u 16. minutu, šutirao je Merino glavom ali je lopta pogodila stativu.

U 28. minutu udarac iz daljine je oprobao Zubimendi, ali lopta otišla za malo preko gola. Pokušao je sa distance i Ojerzabal u 34. minutu, ali je golman Srbije Rajković dobro reagovao.

Poro je šutirao u 54. minutu a Birmančević je u padu igrao rukom u svom šesnaestercu i sudija je pokazao na „belu tačku“. Odgovornost je preuzeo Alvaro Morata, ali je šutirao visoko preko gola.

Srbija je najbolju priliku imala u 63. minutu. Nedeljković je proigrao Mitrovića, koji je iz dobre pozicije bio veoma neprecizan.

Španija je do drugog gola stigla u 65. minutu. Morata je preciznim udarcem sa oko 13, 14 metara pogodio donji desni ugao gola Rajkovića.

U 75. minutu na 20 metara od gola Pavlović je oborio Ojerzabala a sudija mu je nakon gledanja VAR-a pokazao direktan crveni karton. Slobodan udarac je izveo Baena i preciznim udarcem postigao treći gol za Španiju.

Pet minuta kasnije Španija je mogla i do četvrtog gola, ali je Pedri iz dobre pozicije pogodio prečku.

Do kraja meča Španija je kontrolisala dešavanja na terenu i bez poteškoća privela meč kraju i upisala treću pobedu u ovogodišnjem izdanju Lige nacija.

U istoj grupi, Švajcarska i Danska su u Sent Galenu odigrali nerešeno 2:2. Španija je prva u grupi sa 10 bodova, Danska druga sa sedam, Srbija treća sa četiri, a Švajcarska četvrta sa jednim bodom. U narednom kolu, Srbija će 15. novembra gostovati Švajcarskoj u Cirihu.