Dvanaest ubijenih i četvoro teško ranjenih epilog je još jedne pucnjave na Cetinju koja se dogodila dve i po godine od masakra koji je takođe u crnogorskoj prestonici tada počinio Cetinjanin Vuk Borilović. On je ubio 10 osoba, među kojima takođe dvoje dece, a ranio šest sugrađana.

On je prvo ubio podstanare u svojoj kući, a zatim je izašao na ulicu i nastavio nasumično da puca na prolaznike, prenosi Borba.

Žrtve su bilii: braća Marko (7) i Mašan (11) i njihova majka Nataša Martinović (35), Rajko Drecun (56), Drecunovi roditelji Danica (74) i Dimitrije (81), sestre Aleksandra (52) i Danijela Radunović (51), Gorana Đurišića (54) i Milan Martinović (37). Povređeni su Filip Đurković, Aleksandar Drecun, Slavica Zvicer, Mileva Ramadanović, Darinka Čelebić i policajac Ljubiša Maksimović.

Nakon intervencije policije, u razmeni vatre Borilović je ubijen.

Okolnosti njegove smrti ostale su predmet istrage, sa spekulacijama da li je ubijen policijskim hicima ili hicem od jednog sugrađanina.

Kao mogući motiv ovog stravičnog čina navodili su se porodični problemi i raniji sukobi. Prema Borilovićevoj rođaci, motiv za ovaj zločin bili su neplaćeni dugovi.

Juče popodne Cetinje je ponovo zadesio sličan zločin. U novogodišnjoj noći, Aco Martinović počinio je masakr. Ubio je dvanaest osoba, među kojima i dvoje dece, a ranio četvoro.

Prema izjavama tužiteljke Andrijane Nastić, ubistva su se dogodila na pet različitih lokacija. Nakon što je policija locirala Martinovića, on je izvršio samoubistvo.

Motiv ovog zločina još uvek nije u potpunosti rasvetljen, ali prema prvim informacijama, ubijeni su bili prijatelji i kumovi Martinovića, što ukazuje na moguće lične sukobe kao okidač tragedije, prenosi podgorički portal Borba.

Prema nekim izvorima, Martinović je ranije upućivao pretnje i spominjao Borilovića, što ukazuje na moguće psihološke probleme i identifikaciju s prethodnim zločinom.

Dve tragedije u tako kratkom vremenskom periodu nameću brojna pitanja, piše portal i dodaje da obe situacije ukazuju na potencijalne probleme mentalnog zdravlja, te porodične i socijalne probleme koji mogu eskalirati do nasilja.

Ove tragedije otvaraju i širu raspravu o prevenciji nasilja, dostupnosti psihološke pomoći i potrebi za jačanjem socijalne podrške u zajednici.

Cetinje, grad koji je preživeo mnoge izazove kroz istoriju, sada se suočava s teškim zadatkom oporavka od ovih dubokih rana i pronalaženja načina da se ovakve tragedije nikada više ne ponove, navodi Borba.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.