Tramp je bio izbačen sa Tvitera zbog širenje lažnih vesti, ili kako bi to savetnici Trampa rekli, difuzije alternativnih istina. Novi vlasnik bivšeg Tvitera nije samo vratio Trampa nego mu je upriličio i intervju u vlastitoj režiji i izvođenju kao odgovor na promenu demokratskog kandidata u trci za Belu kuću i rastuću popularnost Kamale Haris.
Društvene mreže su veoma važne za ishod izborne trke jer američki građani koji imaju manje od 55 godina informišu se pretežno preko društvenih mreža i interneta.
Osim preko svoje mreže, Mask je direktno ili indirektno finansirao izbornu kampanju Trampa sa 45 miliona dolara. U Americi je zabranjeno direktno dati tako veliki novac predsedničkim kandidatima, ali se ta prepreka zaobilazi kroz finansiranje tzv. „PAC“. Reč je o komitetima koji u teoriji ne podržavaju pojedinačno stranačke prvake već ideje i politička opredeljenja koja su po pravilu identifikovana sa učesnicima u izbornim trkama, bilo da se radi o Beloj kući ili o Kapitol Hilu.
Ni u jednoj drugoj državi na svetu Mask kao dete emigranata ne bi mogao da stigne visoko a da sačuva autonomiju ekonomskog i političkog delovanja. Njegove kolege u Ruskoj Federaciji i Kini, od Hodorkovskog do Džeka Maa, ili su zatvoreni, proterani, ili ubijeni. Mask ne samo što je u permanentnom sukobu sa državnim organima SAD već veoma aktivno učestvuje u izbornoj kampanji kandidujući se da postane „veliki vezir“ SAD ako pobedi Donald Tramp.
U odnosu Trampa i Maska budućnost nije bivši američki predsednik već vlasnik „Tesle“. Istina, Mask ne može da postane predsednik SAD jer ne ispunjava jedan od glavnih uslova – nije rođen na tlu SAD a roditelji mu nisu bili američki državljanini kada je došao na svet – ali može da postane „veliki vezir“ ne samo SAD već čitavog sveta.
CEO TEKST PROČITAJTE U NOVOM BROJU NEDELJNIKA, KOJI JE U PRODAJI OD ČETVRTKA, 29. AVGUSTA, NA SVIM KIOSCIMA I NA NSTORE.RS