Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su ekipu Memfis Grizlisa rezultatom 103:102 u meču u kom je odlučujući faktor u poslednjim sekundama bio Nikola Jokić, kako u napadu, tako i u odbrani.

Nagetsi su ostvarili peti uzastopni trijumf, a srpski centar je u novoj pobedi ostvario dabl-dabl učinak od 28 poena i 14 skokova. Uz to, podelio je sedam lopti svojim saigračima i ukrao dve (jednu u poslednjem napadu Memfisa).

„Džoker“ je postigao poslednjih pet poena za tim Majkla Melouna, zaustavljen je u prodoru sedam sekundi pre kraja u pokušaju da odvede Denver na plus tri, a zatim, kada je Memfis, predvođen Dža Morentom, imao napad za pobedu, srpski centar je zaustavio najboljeg igrača Grizlisa, iako su igrači Memfisa smatrali da je napravljen faul.

„Na putanji Morenta do koša, defanzivac Jokić skače vertikalno, u legalnoj poziciji je za odbrambrenog igrača i nije bilo faula“, napisao je delegat utakmice u zvaničnom izveštaju.

Već na poluvremenu srpski centar je imao 17 poena. Grzlisi su ušli u treću deonicu sa dva poena prednosti. Međutim, usledila je serija gostiju od 26:12, posle koje su igrači Nagetsa imali dvanaest poena prednosti, na nešto više od dva minuta do njenog kraja.

U prvoj utakmici nakon „Ol stara“ Nagetsi su odigrali izuzetnu odbranu u trećoj deonici.

„Kada ostvarimo pobedu, uobičajeno dobijamo i treću četvrtinu. Mislim da postoji određene korelacija. Najveći deo u trećoj deonici je bio zaista impresivan“, rekao je trener Nagetsa Meloun nakon meča.

Nikola Jokić: Najbolji momenti

Ipak, Morent se brzim poenima postarao da utakmica uđe u neizvesnu završnicu.Bilo je nerešeno (95:95) kada je Jokić uzeo stvar u svoje ruke.

Denveru su pomogle kvalitetne šuterske partije Vila Bartona i Majkl Porter Džuniora koji su upisali po 21 poen, dok je Džamal Marej upisao svega tri poena na meču, uz očajan procenat šuta iz igre.

„Pobedili smo, iako je Marej šutirao jedan od četrnaest. Mislim da to pokazuje koliko je ovo dobar tim jer je Džamal jedan od naših najboljih igrača i poentera“, rekao je MPJ nakon utakmice.

U poraženom timu Brendon Klark i Dilon Bruks su predvodili Memfis sa po 20 poena, dok je Morent imao četiri manje.