Reprezentacija Engleske plasirala se u drugo uzastopno finale Evropskog prvenstva, pošto je večeras u Dortmundu savladala ekipu Holandije sa 2:1 golom Olija Votkinsa u nadoknadi vremena.

Holanđani su poveli već nakon 7 minuta igre. Deklan Rajs je bio mlak u duelu sa Ćavijem Simonsom koji mu je oduzeo loptu i potom ispalio neodbranjiv projektil sa dvadesetak metara.

Međutim, Englezi su odmah zatim prionuli na posao. Kapiten ostrvske reprezentacije Hari Kejn šutirao je sa 25 metara, ali je Bart Verbrugen intervenisao. Usledio je niz prekida oko holandskog šesnaesterca, i nekoliko opasnijih napada Engleza čiji je epilog bio faul otvorenom kopačkom Denzela Damfrisa nad Kejnom na ivici peterca. Sudija je gledao VAR, i ovu spornu situaciju razrešio tako što je pokazao na belu tačku. Još jedan neodbranjiv šut, ovoga puta Kejnov iz penala za izjednačenje u 18. minutu utakmice.

Fil Foden bio je najopasniji u nastavku. Najpre se u 23. minutu ušetao u peterac i šutirao kroz noge holandskom golmanu, međutim, sa gol-linije je loptu skinuo Damfris. Zatim je u 32. minutu sa dvadesetak metara pogodio stativu, da bi sedam minuta kasnije ponovo zapretio Verbrugenu koji je bio siguran.

U međuvremenu, Demfis je imao šansu da se iskupi za penal, ali je na centaršut Memfisa Depaja iz skoka pogodio prečku engleskog gola.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imala je Holandija. U 65. minutu, Džoi Verman je izveo slobodan udarac,  stvorila se rupa u odbrani Engleske pa je loptu zahvatio Virdžil van Dajk, ali je golman Pikford dobro odbranio.

U 77. minutu Simons je zahvatio poluvolej, ali je engleski golman lako uhvatio loptu. Dva minuta kasnije Saka je postigao gol posle dodavanja Kajla Vokera, ali je nakon provere VAR tehnologije utvrđeno je da je Voker bio u ofsajdu.

U prvom minutu nadoknade, Engleska dolazi do pobede golom Votkinsa, kada je posle dodavanja Palmera, iz okreta poslao loptu u dalji donji ugao.

U Berlinu, 14. jula, Englezi će se za titulu boriti sa reprezentacijom Španije, koja je juče savladala Francusku rezultatom 2:1.