Premijer Miloš Vučević izjavio je da se u Vladi Srbije čuju različiti stavovi o projektu Jadar, navodeći da ne bilo fer da kaže o kojim je ministrima reč, kao i da „ne može da isključi nijednu opciju“.
„Ne misle svi uvek isto, nije ni normalno da svi misle isto, posebno kad imamo ovako osetljivo pitanje. Sa punom sigurnošću mogu da kažem nećemo nikakvu odluku donositi preko noći, poneseni možda nekim emocijama i trenutnom atmosferom, već racionalanim pristupom“, rekao je Vučević za RTS, na konstataciju kako neki mediji javljaju da je vlada spremna da ukine projekat Jadar.
On je naveo da se ni jedna odluka neće doneti „a da se prethodno ne razgovara sa predsednikom države Aleksandrom Vučićem“, naglasivši da je juče ujutru imao „težak razgovor sa njim“, gde su „sagledavali celu situaciju iz različitih uglova“.
„Ja ne mogu da isključim nijednu opciju. Mi ćemo procenjivati šta je u najboljem interesu Srbije, njenih građana. Ali neće biti doneto ništa preko noći. Ovo je isuviše veliko pitanje i velika šansa za Srbiju, ali ta šansa ne može da dovede do zastoja u napretku Srbije, ne možemo da idemo u bilo šta što može da rasturi državu, već moramo da imamo stabilizaciju države i dalji razvoj“, rekao je Vučević
Počinju pregovori sa sindikatima o povećanju minimalne zarade
Predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević potvrdio je da će početi pregovori sa sindikatima o povećanju minimalne zarade.
On je gostujući u Dnevniku 1 RTS istakao i da vlada želi da do kraja godine prosečna plata u Srbiji bude preko 900 evra i najavio povećanje penzija za 10 odsto.
„Penzije moraju da prate rast plata. Takođe, rast plate ne sme da ugrozi radna mesta. Sve su to izazovi koje ćemo morati da rešavamo i usaglašavamo“, zaključio je Vučević.
Generalni sekretar Saveza samostalnih sindikata Srbije Zoran Mihajlović je nedavno rekao novinarima da će 15. avgusta početi pregovori Vlade, reprezentativnih sindikata i Unije poslodavaca Srbije o minimalnoj zaradi za 2025. i da očekuju podršku drugih sindikata.
SSSS je najavio da će predložiti da minimalna zarada 2025. godine bude 60 odsto vrednosti prosečne potrošačke korpe, odnosno 61.858 dinara ili 355,5 dinara po satu, što je povećanje 31,2 odsto u odnosu na ovu godinu.